TARGI

logo
Agroworld 2017
Uzbekistan, Tashkent
29.03.-31.03.

logo 50th Fieravicola
Italy, Forli
05.04.-07.04.

logo VIV Russia
Russia, Moscow
23.05.-25.05.

logo MeatUp
UK, Milton Kenyes
24.05.-25.05.

logo VIV Turkey
Turkey, Istanbul
06.07.-08.07.

logo Agroworld 2017
Kazakhstan
01.11.-03.11.

logo Europack-Euromanut-CFIA
France, Lyon
21.11.-23.11.
Previous

ROZCINARKA POWŁOK BRZUSZNYCH AUTOMAT Typ AR

Automat - rozcinarka powłok

Urządzenie przeznaczone jest do automatycznego nacinania skóry od steku do kości piersiowej, począwszy od  otworu wykonanego przez stekownicę. Maszyna jest umieszczana jako druga w linii patroszenia po stekownicy. Urządzenie wykonywane jest  z rozstawem strzemion 6″.

Urządzenie składa się z:

– Rama stanowi podstawę konstrukcji maszyny. W skład ramy należy zaliczyć także wanienkę ściekową, prowadnice oraz system regulacji wysokości. W ramie osadzony jest bęben i ma swobodę poruszania się do góry i w dół, zależnie od potrzeb.

– Bęben wraz z wałem środkowym, płytą górną i dolną, krzywką oraz zespołem noża. Krzywka jest zamocowana do wału środkowego, który z kolei  jest zamocowany do ramy. Zespół noża, który jest przymocowany do płyt górnej i dolnej,  obraca się wokół krzywki wału środkowego i musi znajdować się w jednej linii z przenośnikiem podwieszonym.

– Zespół napędowy składający się z krzywej toru, koła napędowego. Koło napędowe przejmuje napęd z przenośnika łańcuchowego podwieszonego.

Zasada działania:

Tuszki wprowadzane są do maszyny zwrócone klatką piersiową na zewnątrz oraz plecami w stronę środka urządzenia. Maszyna jest typu karuzelowego, napędzaną przez przenośnik podwieszony. Zespół noża, wyposażony w wyjątkowo ostry nóż zapewnia jednolite i czyste cięcie. Obsada noża jest tak zaprojektowana, że wnętrzności są wypychane z linii cięcia, co zapobiega zakażeniu. Po każdym ruchu okrężnym głowice tnące są myte i czyszczone.

 

Media do obsługi – woda 0,45 m3/h

Waga: 311 kg