MYJKO SKUBARKA Typ MSK-1

 

Myjko – skubarka typ MSK-1 służy do dokładnego oczyszczenia tuszki z luźnych piór i innych pozostałości po obróbce w skubarkach liniowych.

Budowa i działanie:

Myjko – skubarka wykonana jest wyłącznie z materiałów nierdzewnych, kwasoodpornych. Na stabilnej konstrukcyjnie ramie zamontowane są symetrycznie dwie obudowy, w których obrotowo pracują wały wyposażone w specjalne palce gumowe ( tzw. baty) o długości L=265mm. Tuszki drobiowe transportowane są na strzemionach przenośnika podwieszonego pomiędzy osiowo ustawione prowadnice, które jednocześnie spełniają rolę kolektorów natryskowo – myjących. Obracające się przeciwbieżnie wały z palcami gumowymi oraz natrysk wodny z kolektorów powoduje dokładne mycie i usuwanie pozostałych po skubaniu zasadniczym resztek piór oraz innych nieczystości. Konstrukcja myjko – skubarki umożliwia regulację rozstawu i wysokości pracy wałów skubiących oraz natrysku wodnego, a tym samym dostosowanie urządzenia do wielkości ubijanego drobiu.

Dane techniczne:

  • Moc zainstalowana – 2 x 2,2kW (950 obr.)
  • Zasilanie – 380 V / 50 Hz
  • Zużycie wody – 0,35 m3 / h.

 

Zalety urządzenia :

Zwarta budowa oraz zastosowanie wysokogatunkowych materiałów zapewnia trwałość urządzenia i ułatwia jego utrzymanie w czystości, zgodnie z wymogami sanitarnymi.