PODNOŚNIK NOŻYCOWY

Przenośnik łańcuchowy z podnośnikiem nożycowym jest przenośnikiem napędzanym. Napęd na łańcuch przenoszony jest z reduktora za pomocą wałka na kórym zamocowane są koła zębate.

Przenośnik wykonany jest z materiałów nierdzewnych, kwasoodpornych oraz odpowiednio dostosowanego łańcucha z tworzywa, natomiast podnośnik wykonany jest ze stali węglowej ocynkowanej ogniowo. Prosta konstrukcja przenośnika wykonana z profili zamkniętych oraz zastosowanie wysoko gatunkowych materiałów gwarantują trwałość urządzenia oraz zapewniają możliwość utrzymania w nienagannej czystości, zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi. Sterowanie przenośnikiem zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej odbywa się automatycznie tzn. po załadowaniu kontenera na przenośnik uruchamiany jest podnośnik, który unosi kontener do wysokości pozwalającej na pracę desztaplarki. Po opróżnieniu kontenera przenośnik przesuwa kontener na sąsiedni transporter.

Podnośnik nożycowy wykonany jest ze stali węglowej i ocynkowany ogniowo, wyposażony jest w niezbędny do jego pracy układ hydrauliczny.

Rysunek poniżej dla przedstawia sam podnośnik nożycowy, który pracuje w środku przenośnika pomiędzy dwoma rzędami łańcucha.