SKUBARKA PIÓR OGONOWYCH typ SO-1

Skubarka piór ogonowych typ SO-1 służy do usuwania piór z kupra tuszki gęsi w procesie uboju.

Budowa i działanie:

Skubarka do ogonów jest urządzeniem wolnostojącym, wymagającym fundamentowania do posadzki. Wykonana głównie z materiałów nierdzewnych, kwasoodpornych. Zasadniczym elementem budowy skubarki jest rama na której zamocowane są dwa wałki wyrywające pióra. Napęd na wałki przenoszony jest za pomocą pasków zębatych z silników zamontowanych na ramie skubarki. Wałki są z obu stron łożyskowane, wysokiej klasy łożyska kulkowe są zabezpieczone specjalnymi dwuwargowymi pierścieniami uszczelniającymi. W każdej obudowie wkręcona jest smarowniczka do okresowego uzupełniania smaru. Regulacja wysokości urządzenia odbywa się poprzez podnośnik mechaniczny zamontowany w dolnej części skubarki. Proces skubania (usuwania) piór ogonowych powinien odbywać się gdy tuszka jest już oparzona. Ponadto skubarka wyposażona jest w:

  • odrębny mechanizm przenośnikowy (napędzany od przenośnika podwieszonego ubojowego), którego zadaniem jest pozycjonowanie strzemion na którym zawieszone są tuszki w trakcie usuwania piór ogonowych
  • układ sprężonego powietrza z dmuchawy boczno kanałowej i dyszą nożową której zadaniem jest wspomaganie siłą strumienia powierznego wprowadzenie piór ogonowych pomiędzy wałki skubiące.

Dane techniczne:

  • Moc zainstalowana: 2 x 1,1 kW
  • Zasilanie: 380 V
  • Dmuchawa: 3,0 kW